Aicinām piedalīties labdarības andelē “No manas rotaļu kastes Tavējai”, lai palīdzētu agrīni konstatēt bērnu attīstības traucējumus

12.04.2022.

Brīnummāja organizē labdarības andeli, ar mērķi palīdzēt bērniem līdz 3 gadu vecumam pēc iespējas agrāk konstatēt attīstības traucējumus, nodrošinot bezmaksas Minhenes funkcionālās attīstības diagnostiku. Labdarības andele noritēs divos posmos – mantu nodošanā un andelē.

labdaribas andele

Brīnummāja lūdz ikvienu ģimeni ieskatīties savā rotaļu kastē un nodot tās mantas, kuras ir gatavas ceļot “No manas rotaļu kastes Tavējai”. Ziedojuma akcijā aicinām nest:

  • bērnu rotaļlietas,

  • spēles,

  • mākslas un sporta piederumus,

  • bērnu grāmatas,

  • bērnu mēbelītes.

Lūgums šoreiz nenest – teksta izstrādājumus, apģērbu, apavus, mīkstās rotaļlietas, lietotu bērnu kosmētiku, salauztas rotaļlietas vai nepilnīgas komplektācijas spēles. Mantas var ziedot, tās nesot uz Cēsu Brīnummāju (Bērzaines iela 16/18) katru pirmdienu, trešdienu un piektdienu līdz 30.aprīlim (ja nepieciešams vienoties par citu mantu nodošanas dienu, aicinām zvanīt +371 26425851).
Savukārt 6., 7. un 10. maijā aicinām uz labdarības andeli, kas norisināsies pie Brīnummājas un kurā ikvienam būs iespēja par ziedojumiem tikt pie sev noderīgām mantām.


Brīnummājas vadītāja Liena Graudule norāda: “Rotaļlietas, kuras vairs nav aktuālas, ir iespēja nodot tālāk – “no manas rotaļu kastes Tavējai”. Vienlaicīgi, piedaloties labdarības andelē un izvēloties sev noderīgas rotaļlietas, visiem kopā ir iespēja atbalstīt bērnus ar attīstības traucējumiem, tādējādi parādot saviem bērniem, cik svarīgi ir būt vērīgiem un iejūtīgiem pret citām ģimenēm mums līdzās un to, ka rotaļāties var arī videi draudzīgā veidā.”


Minhenes funkcionālā attīstības diagnostika ļauj sniegt precīzu vērtējumu par bērna attīstību agrīnā vecumā. Šī diagnostikas metode analizē dažādus bērna attīstības aspektus kā, piemēram,  sociālā attīstība, runātā valoda, valodas sapratne, rokas veiklība u.c. Diagnostikas ietvaros speciālists sniedz vecākam rekomendācijas par nepieciešamo tālāko izpēti, piemērotāko rehabilitāciju un ikdienā nepieciešamo atbalstu. Šīs labdarības akcijas ziedojumi tiks novirzīti jebkuram bērniņam līdz 3 gadu vecumam, kas vērsīsies Brīnummājā ar pamatotu nepieciešamību (ārstniecības personas atzinums, ka ir vai ka ir aizdoas par attīstības traucējumiem) izvērtēt iespējamos attīstības traucējumus, nodrošinot bezmaksas Minhenes funkcionālo attīstības diagnostiku.


“Vecāki, kuri sava bērna attīstībā pamana aizkavēšanos, jūtas satraukti un apjukuši. Visbiežāk viņi saskaras ar jautājumiem, vai ir pamats uztraukties, vai bērniņam var kā palīdzēt, ar ko sākt un pie kā vērsties”, savos novērojumos dalās Liena Graudule, vienlaicīgi norādot, ka “ir ļoti nozīmīgi, lai bērniem pēc iespējas agrāk pamanītu attīstības traucējumus, jo agrīns atbalsts un palīdzība var būtiski ietekmēt bērna tālāko attīstību.”


Ziedojuma kampaņas organizēšana notiek "Brīnummāja" kapacitātes veicināšanas projekta "Atspēriens" ietvaros, kuru finansē Islande, Lihtenšteina un Norvēģija caur EEZ un Norvēģijas grantu programmu “Aktīvo iedzīvotāju fonds”. Aktīvo iedzīvotāju fonds ir EEZ un Norvēģijas grantu programma, kas tiek īstenota 15 Ziemeļeiropas, Centrāleiropas un Dienvideiropas valstīs.