Cēsīs piedāvājam iespējas būt kopā dažādām ģimenēm

Šovasar cēsniekiem un Cēsu viesiem piedāvājam divus pasākumus, kas piemēroti dažādām ģimenēm un aizraus gan mazos ķiparus un pusaudžus, gan ļaus iesaistīties arī senioriem:

  • ikvienai ģimenei iespēja sev ērtā laikā iepazīt Cēsis un doties pastaigā, kas negarlaiko, uzspēlējot digitālo orientēšanās spēli “Brīnumu medības Cēsīs” un
  • 15. jūlijā piedalīties "Brīnummājas pagalma svētkos", kur vienlīdz ērti jutīsies gan tie, kas vēlas aktīvi darboties, gan tie, kuriem svarīga ir mierīgāka vide.

Ģimeniskas vides veicināšanas projekta “Kopā būt!” mērķis ir veidot ikvienai ģimenei ar bērniem draudzīgu vidi kvalitatīva kopīgā laika pavadīšanai.

Digitālā orientēšanās spēle “Brīnumu medības Cēsīs” ļauj ģimenēm savā lokā un brīvi izvēlētā laikā piedalīties spēlē, iepazīt jaunas vietas, radoši izpausties, kopīgi plānot spēles stratēģiju. Spēlē ģimene piedalīsies kā viens spēlētājs, tādejādi neveicinot savstarpēju sacensību, bet gan mudinot izrādīt rūpes vienam par otru, kā arī ievērot katra intereses un spējas. Spēles risinājumi ir piemēroti gan mazāka vecuma bērniem, gan jauniešiem un pieaugušajiem, Spēles sarežģītības līmeņi un izvēlētais maršruts ļaus spēlē iesaistīties ar cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem. Spēle ģimenēm ir pieejama bez maksas.
 

Savukārt 15. jūlijā no 16:00 līdz 19:00 Bērzaines ielā 16/18, Cēsīs, pilsētas svētku pirmajā dienā, ikviens aicināts uz “Brīnummājas pagalma svētkiem” kur kopā ar Cēsu teātra aktieriem būs iespēja pafantazēt par savu ģimenes sapņu ceļojumu, kopīgi piedalīties draudzīgo vārdiņu labirintā, pārvarēt dažādības virvju šķērsli un veidot savu īpašo ģimenes vērtību foto stāstu. Īpaši iekārtotā atelpas zonā varēs atgūt spēkus tālākai svētku baudīšanai. Katru uzdevumu būs iespēja veikt dažāda vecuma ģimenes locekļiem, kā arī aktivitātes un vides iekārtojums būs piemērots bērniem ar īpašām vajadzībām, t.sk. bērniem ar kustību traucējumiem un paaugstinātu sensoro jutīgumu (piem., bērniem ar autiskā spektra traucējumiem).
 

Lai mēs justos laimīgi, vispirms mums ir jājūtas labi savā ģimenē. Ģimene ir saknes, kas mums dod spēku, drošību un viedumu. Ikkatra kopīgi iegūtā pieredze, kas ļauj vienam otru iepazīt, atbalstīt un pieņemt katra spējas un intereses, stiprina ģimeni. Mēs aicinām ikvienu ģimeni piedzīvot laiku kopā!

Ģimeniskas vides veicināšanas projekts “Kopā būt!” tiek īstenots Latvijas valsts budžeta finansētās programmas “Ģimenei draudzīga pašvaldība” ietvaros. Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no piešķirtajiem Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Projektu īsteno sabiedriskā labuma organizācija “Brīnummāja” sadarbībā ar “Cēsu Kultūras un Tūrisma centru”.