Brīnummāja aicina uz diskusiju “Iekļaujoša sabiedrība sākas ar ieklausīšanos”

Sarunu festivāla LAMPA ietvaros “Brīnummāja” aicina ikvienu interesentu uz diskusiju par bērnu iekļaušanu, kuriem ir izmainīts sensorais jutīgums, paaugstināta emocionalitāte vai hiperaktivitāte. Diskusija notiks sestdien, 2.jūlijā plkst. 11:00 - 12:30 Cēsu pils parkā Darbnīcu teltī.

Kā ir būt bērnudārza grupiņā, kurā bērnam katrs ciešāks sociālais kontakts ar citu bērnu ir pielīdzināms komunikācijai ar “citplanētieti”? Kā ir būt klasē, kurā bērnam nosēdēt krēslā 40 minūtes šķiet visgrūtākais uzdevums? Kā veicināt šādu bērnu sociālo iekļaušanu pieredzē dalīsies un atbildes meklēs, - Cēsu novada Izglītības pārvaldes vadītāja, Labklājības ministrijas Bērnu un ģimenes politikas departamenta vadītāja, ārste - rezidente psihoterapijā, Cēsu pilsētas vidusskolas direktora vietniece audzināšanas darbā, bioloģijas un psiholoģijas skolotāja, tēvs dēlam ar autiskā spektra traucējumiem un sociālās jomas eksperts.

Diskusijā būs iespējams arī dzirdēt īsas intervijas ar bērniem, kuriem ir izmainīts sensorais jutīgums vai hiperaktivitāte. Bērni dalīsies savās sajūtās par to, kas viņiem ikdienā palīdz justies labāk un kas ir tas, ko viņi gribētu sagaidīt no skolas biedriem, skolotājiem un citiem pieaugušajiem.

“Ar šo diskusiju vēlamies vērst sabiedrības, speciālistu un pedagogu uzmanību uz nepieciešamo atbalstu bērniem, kuriem koncentrēties un pilnvērtīgi iesaistīties mācību procesā traucē nevis slinkums, nevēlēšanās vai slikta audzināšana, bet gan apkārtējie stimuli, notikumi vai mācību stundas formāts. Mēs ticam, ka speciālistu un skolu vidū ir daudz ideju un labās prakses piemēri, kas mums visiem kopā ļaus vēl labāk atbalstīt šos bērnus. Ieklausīsimies bērnos un pieredzes stāstos, jo IEKĻAUŠANA sākas ar IEKLAUSĪŠANOS”, aicina Brīnummājas vadītāja Liena Graudule.

Informācija par diskusiju pieejama sarunu festivāla LAMPA mājas lapā - https://festivalslampa.lv/lv/programma/pasakumi/1955 

Paralēli diskusijām Sarunu festivālā “Lampa” Brīnummāja aicina ikvienu bērnu uz mūsu sarūpētajām aktivitātēm MINI Lampā. Mazie ķipari varēs netraucēti rotaļāties bumbu kastē, mākslinieki varēs radīt aizraujošus draugu portretus, savukārt tie, kuriem pie sirds vairāk iet praktiskas lietas, uz koka ripiņām varēs veidot Lampas vai citus siluetus. 
Sarunu festivāls “Lampa” norisināsies 1. un 2. jūlijā Cēsu Pils parkā. Uz tikšanos Lampā!