Projekta "Bērnu un pieaugušo ar īpašajām vajadzībām sociālās iekļaušanās veicināšana Vidzemes reģionā" noslēgums

30.11.2020

Projekta "Bērnu un pieaugušo ar īpašajām vajadzībām sociālās iekļaušanās veicināšana Vidzemes reģionā" noslēgums

Oktobra mēnesī noslēdzam AS Latvenergo finansēto un ziedot.lv administrēto projektu "Bērnu un pieaugušo ar īpašajām vajadzībām sociālās iekļaušanās veicināšana Vidzemes reģionā".

​​Projekta ietvaros 15 bērniem bija iespēja saņemt bez maksas Minhenes funkcionālās attīstības diagnotiku.

Vecāki atzīst, ka svarīgi ir saprast, kā virzās bērniņa attīstība un, ja kaut kas nedod mieru, kopā ar speciālistu rast atbildi, tieši kurās jomās bērnam ir nepieciešams atbalsts, kā arī saņemt rekomendācijas, pie kuriem speciālistiem tālāk ir nepieciešams griesties.

Šis projekts deva iespēju 8 bērniem un jauniešiem ar Šrotas metodes palīdzību stiprināt savu stāju.

Metode ir izstrādāta tieši pacientiem ar stājas traucējumiem, kuriem diagnosticēta skolioze. Agrīnā vecumā to ir iespējams ar ļoti labiem rezultātiem koriģēt, tādēļ iespēja saņemt speciālistu atbalstu ir svarīga tieši sākumskolas periodā.

AS Latvenergo piešķirtais finansējums deva arī iespēju 10 klientiem, kuri jau bija uzsākuši Tomatis metodes sesijas, tās turpināt un projekta ietvaros saņemt vēl 2 sesijas.

​Tomatis metode ir skaņu terapija, kurā, pateicoties frekvenžu augstuma maiņai mūzikā, tiek stimulēts audiālais aparāts un smadzeņu centri.

Mēs priecājamies, ka līdz ar šo projektu Brīnummājā klienti var saņemt 2 jaunas metodes - Minhenes funkcionālās attīstības diagnostiku un Šrotas terapiju.